Статті ЗІЗ

ЗІЗ для рук: захисні рукавички або рукавиці

Руки можна назвати основним робочим інструментом у представників більшості професій, тому якщо специфіка діяльності передбачає ризики для рук, працівникам необхідні спеціальні захисні рукавички або рукавиці.

До ризиків відноситься не тільки можливість отримати механічні травми – удари, забиття, порізи, але й хімічні пошкодження від кислот, лугів, масел, а також всілякі забруднення, які бувають настільки в’їдливими, що не відтираються ніякими засобами, що чистять.</span>

І, звичайно, для роботи в зимову пору року, коли легко отримати обмороження кистей рук, необхідні спеціальні утеплені рукавиці або рукавички, які здатні захистити працівника протягом тривалого часу навіть за великого мінусу.

Різновиди захисних рукавичок

Всі моделі рукавичок або рукавиць розроблені для захисту від певних небезпек і відрізняються по крою, використаним матеріалам та ступеню захисту. Основні види рукавичок представлені в магазині Юасафеті:

  • Діелектричні ЗІЗ з гуми та латексу для роботи з електрострумом.
  • Термостійкі вироби, здатні витримувати температуру до 250 °C, для роботи зі зварюванням та відкритим вогнем.
  • Рукавички та рукавиці з одинарним або подвійним гумовим напиленням, яке захищає від вібрацій та полегшує роботу з гідравлікою.
  • Високопрочні рукавички для роботи з гострими предметами, що оберігають пальці від порізів та проколів. Їх роблять із поліестеру, бавовни або їх комбінації, ці матеріали дають чудовий захист і при цьому забезпечують високу тактильну чутливість.
  • Зимові рукавички та рукавиці, призначені для роботи на холоді та переміщення холодних предметів.
  • Бавовняні та трикотажні – для захисту від забруднень та легких механічних травм.

Важливо пам’ятати, що латекс здатний викликати алергію – у цьому випадку варто віддати перевагу моделям з бавовняною підкладкою.

Нитрилові рукавички

Один із найпоширеніших матеріалів, який використовується у виробництві засобів індивідуального захисту рук – нітрил. Це міцний та довговічний синтетичний каучук, який чудово захищає від високих та низьких температур, порізів, стирань, хімічних впливів. Є різні типи рукавичок із нітрилу:

  • Тонкі одноразові вироби, призначені для медичної галузі, фармакології та іншої діяльності, в якій потрібна висока точність рухів. Вони мають чудову тактильну чутливість, і вони підходять для багатогодинного носіння.
  • Бавовняні моделі з покриттям із нітрилу. Напилення може бути нанесене лише на долоню, долоню та пальці, або доходити до самого манжету. Такі використовують для грубих робіт у будь-якому температурному діапазоні.
  • Рукавички, виконані повністю з нітрилу. Максимальний захист від електричного струму, нафтопродуктів, олій та інших хімікатів.

Як вибирати захисні рукавички для роботи

Універсальних ЗІЗ рук, які можна використовувати в будь-якій ситуації, не існує, рукавички для роботи з хімікатами кардинально відрізнятимуться від тих, які використовують сталевари або будівельники. На виробництво ЗІЗ для рук закуповує роботодавець відповідно до технічних характеристик виробів, але захисні рукавички потрібні не тільки на робочих підприємствах.

Тому якщо ви отримуєте захист для власних потреб – для будівництва на дачі, для домашнього ремонту або роботи на городі, не соромтеся консультуватися у менеджерів – вони докладно пояснять, який ступінь захисту необхідний і як довго можна використовувати один і той самий виріб.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *