Статті ЗІЗ

Утеплене спецвзуття: як вибирати

Навіть у порівняно теплі зими людям, які працюють на вулиці або в складських приміщеннях, що погано обігріваються, потрібне спеціальне утеплене спецвзуття, а нинішня зима теплою бути не обіцяє. Обмороження ступнів – поширена травма в зимову пору року, і вона може закінчитися тривалою втратою працездатності, а більшість робочих професій не передбачають високої активності, і без утепленого робочого взуття не обійтися.

Чим утеплене спецвзуття відрізняється від повсякденного

До зимового спецвзуття висувається більше вимог, ніж до звичайних утеплених чоботів і черевиків, оскільки головне його завдання – запобігти виробничим ризикам, пов’язаним зі специфікою діяльності працівників. На будівлях це падіння на ногу важких предметів і можливість проколів підошви при наступі на цвях, для працівників нафтовидобувних галузей важливо, щоб підошва була захищена від масел і т.д.

Іншими словами, утеплене спецвзуття має відповідати наступним критеріям:

  • Повна відповідність ступеня захисту рівню загрози, з якою може зіткнутися персонал на робочому місці.
  • Товста рифлена підошва, яка не ковзатиме не тільки по маслам і бензину, а й по льоду. Матеріал підошви спецвзуття має бути стійким до їдких хімічних речовин, нафтопродуктів, розчинників тощо.
  • Мала вага. У важкому спецвзутті працівникам складно проводити весь день на ногах, до того ж воно погіршує координацію.
  • Висока міцність та зносостійкість матеріалів. Якісне утеплене спецвзуття шиється з натуральної шкіри, яке добре витримує перепад температур, контакт з агресивними хімічними речовинами і не втрачає вигляду після одного сезону.

Спецвзуття з композиційної шкіри дешевше, але такий матеріал погано пропускає повітря, ноги потіють і замерзають навіть у чоботях та черевиках з якісним утеплювачем, тому своє пряме завдання воно виконує набагато гірше.

Рекомендації щодо вибору утепленого спецвзуття: що потрібно враховувати в першу чергу

У каталозі магазину Юасафеті представлений великий вибір захисних черевиків та чобіт, які підходять для носіння взимку. Сучасні утеплені ЗІЗ для ніг нічим не нагадують громіздкі безформні кирзові чоботи, які доводилося носити працівникам у минулому столітті – тепер це легкі стильні моделі, які візуально нічим не поступаються модному повсякденному взуттю.

Але, звичайно, зовнішній вигляд – не головна характеристика спецвзуття. Насамперед вона повинна захищати від потенційних ризиків, тому потрібно враховувати рівень поглинання енергії удару в області плями, наявність підноска, який захистить стопу від падіння важких предметів. Якщо можливий контакт із електричним струмом, необхідно купувати утеплене спецвзуття з антистатичною підошвою.

Брати спецвзуття краще на піврозміру більше – кріплення або шнурівка все одно дозволять міцно зафіксувати його на стопі, зате до вечора, коли ноги набрякають, такі черевики чи чоботи не стискатимуть ноги і перекриватимуть кровотік, через що ноги замерзали б ще сильніше.

Незважаючи на те, що спецвзуття – засіб індивідуального захисту, на виробництво його зазвичай закуповують оптом, однакове для всіх працівників. Тому сучасні виробники спецвзуття, такі як Triarma, Exena, Giasco розробляють максимально універсальні моделі, щоб вони сиділи комфортно на нозі будь-якої форми, незалежно від рівня підйому ширини стопи. Але все одно важливо пам’ятати, що якщо черевики або чоботи викликають дискомфорт, їх необхідно міняти, тому що незручне спецвзуття замість захисту саме може стати причиною травми ніг.

Утеплене спецвзуття - Купити

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *