Статті ЗІЗ

Спецодяг, що утеплює – ЗІЗ для роботи при низьких температурах

Для захисту від морозу звичайного спецодягу та спецвзуття недостатньо, навіть якщо надягати під нього теплі светри та шкарпетки. За мінусових температур персоналу необхідний спеціальний утеплений спецодяг, який шиють з урахуванням професійної діяльності працівника – і це вимога не лише здорового глузду, а й закону України.

Професій, для яких за законом необхідний спецодяг, що утеплює, дуже багато. Це:

  • Будівництво.
  • Військовослужбовці.
  • Працівники сільськогосподарських галузей, лісництв.
  • Персонал охоронних структур.
  • Аварійники та рятувальники.
  • Працівники ремонтних служб тощо.

Спецодяг, що утеплює для працівників: критерії вибору

Спецодяг на підприємство закуповує роботодавець – відповідно до норм ОП це його обов’язок забезпечити персонал необхідним захистом. Це можуть бути подовжені куртки та штани, напівкомбінезони, теплі жилети. Головне, щоб утеплений спецодяг відповідав таким вимогам:
Невелика вага. Спецодяг має бути пошито з міцних, але легких тканин, щоб працівники могли витримувати робочий день, не втомлюючись у важких неповоротких куртках.

  1. Як утеплювач зазвичай використовують холлофайбер, термоскріплений синтепон, ватин.
  2. Маркування показує, яку температуру витримує теплоізолятор.
  3. Спецодяг повинен легко чиститися та стиратися без втрати захисних якостей. За чищення робочого одягу також відповідає працедавець.
  4. У тканини обов’язково має водовідштовхувальне просочення, щоб штани та куртки захищали працівника не тільки від морозу, а й від мокрого снігу. А за умов української зими – і від дощу.
  5. Куртки, штани та комбінезони обов’язково повинні мати світловідбиваючі смуги.
  6. Важливо стежити, щоб у працівника також були захищені руки та обличчя – ці частини тіла найчастіше зазнають обмороження.

Основні ознаки обмороження, при яких працівник повинен повернутися до приміщення або звернутися до лікарні: поколювання, печіння, втрата чутливості, зміни кольору шкіри, лущення, пухирі.

Як вибирати спецвзуття на зиму

До зимового спецвзуття пред’являються серйозні вимоги, оскільки пальці та стопи працівників займають почесне друге місце за кількістю обморожень. Черевики, чоботи, валянки варто купувати на піврозміру більше, тому що до кінця робочого дня ноги набрякають. Брати занадто велике взуття, щоб одягнути під нього теплі шкарпетки, також не рекомендується – воно погано триматиметься на нозі і може стати причиною травми працівника.

На що важливо звернути увагу при виборі:

  • Тип і якість утеплювача – він повинен витримувати мінусові температури, особливо, якщо працівник мало рухається.
  • Підошва повинна бути захищена від ковзання, щоб працівники не травмувалися на зледенілих поверхнях або на олії.
  • Крім утеплювача у черевиків і чобіт має бути повноцінний захист від ударів, який можна порівняти з ризиками на виробництві.
  • Для спецвзуття також важлива мала вага, інакше до кінця робочого дня ноги сильно втомлюються.
  • Якщо працівники мають справу з бензином, оліями, кислотами, поверхня взуття має бути захищена від їхнього впливу.
  • Від якості матеріалу та фурнітури зимових ЗІЗ залежить, як довго вони прослужать.
  • Дешевий спецодяг втрачає вигляд і захисні властивості після одного сезону, і економія при купівлі уніформи виливається у щорічні зайві витрати.
  • У каталозі компанії Юасафеті ви можете знайти засоби індивідуального захисту, які підійдуть для роботи за будь-яких погодних умов – аж до найнижчих температур.

Спецодяг утеплений - Купити

 

Додати коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *